Odprężasz się. Ogarnia Cię przyjemne ciepło. Powoli się relaksujesz. Naprawdę odpoczywasz. Saunujesz.
Saunowanie to odwieczny sposób na regenerację sił i pożyteczny odpoczynek. Rytuały saunowe kształtowały się na przestrzeni wieków, a co kraj, to obyczaj zażywania naparzań. Chcesz doznać nutki dekadencji rzymskiej termy? Poczuć gorącą parę w samym środku skandynawskiej nocy? Pielęgnować ciało niczym królowa Kleopatra? Niewielkie pomieszczenie sauny to nieograniczone możliwości relaksu.
Czy wiesz, kim jest Mistrz Saunowy? To osoba, dzięki której osiągniesz szczyt błogiego relaksu. Mistrz Saunowy będzie Twoim przewodnikiem po rytuale saunowym. W zależności od wybranej przez Ciebie metody saunowania poprowadzi wyjątkowy seans naparzania: dobierze odpowiednią temperaturę, uzyska pożądaną wilgotność powietrza, a w najwłaściwszym momencie poleje wodą rozżarzone kamienie.
Saunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, którego doświadczysz wszystkimi zmysłami. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało… Oto moc wrażeń, której nie zagwarantuje żadna inna forma relaksu.
jest sauną suchą, czyli najpopularniejszym typem sauny. Charakteryzuję się niską wilgotnością i wysoką temperaturą (90 st. C). W niej odbywają się cogodzinne rytuały saunowe prowadzone przez saunamistrzów.
Polecane jest korzystanie z niej osobom z problemami:
– narządu ruchu ( ZSSK, zmiany zwyrodnieniowe, RZS, stany pourazowe kości i stawów, stany po zapaleniu stawów, mięśni, wiązadeł torebek stawowych),
– układu oddechowego ( przewlekłe zapalenie zatok, problemy górnego układu oddechowego)
– układu immunologicznego ( sauna sucha zwiększa odporność organizmu),
– układu nerwowego (dyskopatie, nerwice, zaburzenia snu, depresja)
– osobom posiadającym schorzenia skórne i reumatyczne.
Przeciwwskazaniem do korzystania z sauny suchej są między innymi :
– ciąża,
– nowotwory,
– wrzody żołądka,
– otwarte rany,
– nadciśnienie tętnicze, żylaki, niewydolność krążenia,
– menstruacja,
– cukrzyca
Zasady korzystania :
Faza I
Przed wejściem do sauny należy spłukać swoje ciało i dokładnie je osuszyć. Do sauny wchodzimy z ręcznikiem, który umieszczamy pod całym swoim ciałem tak, aby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio desek.
Faza II
W zależności od samopoczucia wybieramy piętro ławy, pamiętając, że im wyżej tym ciepłej. Długość jednorazowego pobytu powinna zawierać się w przedziale od 8 do 15 minut. W momencie gorszego samopoczucia zaleca się natychmiastowe opuszczenie sauny. Pamiętamy,że w czasie pobytu w saunie nie uzupełniamy płynów.
Faza III
Po opuszczeniu sauny udajemy się pod prysznice w celu schłodzenia ciała po kąpieli w saunie oraz spłukania toksyn wydzielonych podczas seansu. Pamiętać należy, aby najpierw rozpocząć schładzanie od części proksymalnych ( ręce, stopy ) w kierunku serca. Stopniować należy temperaturę wody od letniej do zimnej.
Faza IV
Odpoczynek powinien trwać mniej więcej tyle ile trwał pobyt w saunie. Zasadne jest też uzupełnienie płynów.
Jest sauna suchą o niższej temperaturze, a większej wilgotności.Jest zalecana osobom źle tolerującym wysokie temperatury. Pobudza zmysły dzięki zawartej w powietrzu wonności olejków eterycznych. Biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy i doskonale udrażnia drogi oddechowe. Jest to sauna doskonała dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Wskazania i przeciwskazania do tej sauny są identyczne jak w przypadku sauny widowiskowej.
Inaczej łaźnia parowa, to miejsce, w którym temperatura wynosi około 50 stopni. Wilgotność powietrza dochodzi do 100 %. Kłęby pary dokładnie oczyszczają skórę regenerując i nawilżając ją przy tym. Gorąca para szczególnie dobrze łagodzi dolegliwości reumatyczne, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie oraz dotlenia organizm przez co czujemy się w pełni zrelaksowani. W tej saunie rozdawany jest peeling dla klientów 2 razy dziennie (18:45 oraz 20:45).
Zasady korzystania :
Faza I
Przed wejściem do sauny należy spłukać swoje ciało i dokładnie je osuszyć. Do sauny wchodzimy bez ręcznika. Po wejściu do sauny spłukujemy siedzisko.
Faza II
W zależności od samopoczucia wybieramy piętro ławy, pamiętając, że im wyżej tym wilgotność będzie większa. Długość jednorazowego pobytu powinna zawierać się w przedziale od 10 do 20 minut. W momencie gorszego samopoczucia zaleca się natychmiastowe opuszczenie sauny. Pamiętamy,że w czasie pobytu w saunie nie uzupełniamy płynów.
Faza III
Po opuszczeniu sauny udajemy się pod prysznice w celu schłodzenia ciała po kąpieli w saunie oraz spłukania toksyn wydzielonych podczas seansu. Pamiętać należy, aby najpierw rozpocząć schładzanie od części dystalnych( ręce, stopy ) w kierunku serca. Stopniować należy temperaturę wody od letniej do zimnej.
Faza IV
Odpoczynek powinien trwać mniej więcej tyle ile trwał pobyt w saunie. Zasadne jest też uzupełnienie płynów.
To również sauna sucha. Różni się ona jednak od sauny widowiskowej temperaturą, która sięga nawet do 120 stopni C. Zdecydowanie opcja dla osób uwielbiających ekstramalne warunki.Wskazania i przeciwskazania do tej sauny są identyczne jak w przypadku sauny widowiskowej. Od piątku do niedzieli, raz dziennie, o godzinie 21:45 przeprowadzana jest w tej saunie ceremonia saunowa. Seans taki jest dużym wyzwaniem dla organizmu stąd zalecane jest zaopatrzenie się w specjalną czapkę (np. z filcu) do saunowania. Trwa on do kilku minut.
inaczej Ganbanyoku (jap.), czyli „skalna kąpiel” mająca działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie. Rozgrzane płyty wulkaniczne (36-42 st.C.) emitują ciepło wnikając głęboko w tkanki powodując rozluźnienie ciała i umysłu. Podczas sesji w saunie japońskiej dochodzi do przyspieszenia metabolizmu oraz detoksykacji organizmu na wielu poziomach bez przyspieszenie rytmu serca. Ponad to seans Ganbanyoku ma działanie antydepresyjne, redukuje negatywne emocję i niweluje skutki stresu.
Pobyt w tej saunie powinien zawierać się w przedziale od 15 do 30 minut.Sauna skalna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.
Grota solna z sauną infrared w środku – pomieszczenie, w którym można inhalować się w otoczeniu aerozolu solnego. Panuję w niej temperatura pokojowa jest, więc alternatywą dla osób, które nie chcą, bądź nie mogą korzystać z sauny. W ściankach sauny wbudowane są jednak emitery promieniowania podczerwonego, których włączniki znajdują się po dwóch stronach pomieszczenia. To one uruchamiają saunę na podczerwień.
Infraterapia ma działanie :
– rozgrzewające na układ mięśniowy, trzewny,
– stymulujące przemianę materii i poprawiające metabolizm,
– oczyszczające organizm z toksyn i cellulitu,
– antydepresyjne,
– zmniejsza objawy zmęczenia oraz złego samopoczucia.
Pobyt w tej saunie powinien zawierać się w przedziale od 15 do 30 minut. Sauna infrared i gorta solna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.
Proszę czekać